THY Euroleague’de Ayın MVP’si : Thomas Heurtel

by

THY Euroleague’de 3 maçlık kısa Şubat ayının en değerli oyuncusu, bu ay içinde oynadığı 3 maçı da kazanan Anadolu Efes’in yıldız point guard’ı Thomas Heurtel oldu.

Önce deplasmanda Kızılyıldız ardından kendi evinde sırasıyla EA7 Milano ve Baskonio galibiyetleri ile play off yarışında önemli galibiyetler alan A.Efes’te , Thomas Heurtel hem oynadığı basketbol hem de istatistik kağıtlarındaki rakamlarıyla öne çıkan oyuncu oldu.

Kızılyıldız maçında 12 sayı 15 asist, Milona maçında 17 sayı 6 asist, Baskonia maçında da 21 sayı 11 asistlik performanslar sergileyen yıldız oyuncu bu üç maçın ortalamasında 16,7 sayı 10,7 asist rakamlarına ulaşmış oldu.

Daha önce ayın MVP’si ödülünü Efes formasıyla kazanan iki oyuncu Kaya Peker ve Dario Saric olmuştu. Ancak ikisi de Kasım ayında bu ödülleri kazanmışlardı. İşlerin çok daha kritik olduğu Şubat ayında bu performansı sergileyip ödülü kazanan Fransız oyun kurucu takımını çok önemli galibiyetlere taşımış oldu.

Ayrıca Göz Atabilirsiniz

Haberler

9 Mart “World Obra Day”

Geçen sene başlattığımız “World Obra Day” etkinliği için bu sene salonun daha organize olması bekleniyor. Doğum günü olan 9 Mart tarihinde geçen sene hazırlamış olduğumuz bir pankartla mutlu ettiğimiz Fenerbahçe Klüp Tarihinin en önemli spor…

Yorum Yap

Your email address will not be published.