Obradovic’i Eleştirmek.Kolayı Değil Zoru Seçme Zamanı…

by

Dün akşam Panathinaikos belki de son zamanların en zayıf kadrosu ile bizi darmadağın etti. Onların performansı kadar bizim de yanlışlarımız bu sonucu getirdi. Herkesin unutmak istediği bir maç oldu, ancak unutulmayacağı ve büyük eleştirilerin kapısının ardına kadar açılacağı aşikar.

 

Sezon öncesindeki transfer planları gerçekleşmeyince 2 numaraların yönlendirdiği bir oyun planladı Obradovic. Olmadı. Olmuyor.

Semih biraz katkı verir gerekirse Vesely 5 numarada savunma sertliği sağlanır diye düşünüldü. Olmadı. Olmuyor.

 

E ne yapalım şimdi. Kovalım Obradovic’i. Zaten buraya yatmaya geldi. Para harcamaya. Türk basketbolunu bitirmeye geldi. Bundan önce ne yapmış hiç önemli değil, biz de iki senedir başarısız atalım gitsin.

 

Yapmayın lütfen yapmayın. Fenerbahçe Spor Klubü tarihinin en önemli hamlesidir Obradovic. Bugüne kadar yapılmış en büyük transferdir. Başarılı bir geleceğinin temelidir Obradovic. Ne kadar hata yaparsa yapsın, kaç sezon kaçarsa kaçsın.

 

Geçen sene buldozer gibi başladığımız sezonda herkes Obradovic’i yere göğe sığdıramıyordu. EL şampiyonluğu konuşuluyordu. Olabililirdi de çok da uzak değildi. Ancak önce Bojan arkasına Emir o kadar yoruldu ve performansları düştü ki, zaten kısıtlı rotasyonla birden patladık. Eğer onların performansı devam etseydi en azından F4 görmemiz işten bile değildi.

 

Hataları var Obradovic’in , bir çoğu beni de rahatsız ediyor. Ama asla çözüm değil onu göndermek. Eleştirmeliyiz tabi ki, beklentimiz var , o da bunun farkında. Herkes şunu atlıyor, eksikleri , hataları o görmüyor mu? Bunları düzeltmek için uğraşmıyor mu?

 

Dün maçın 3.periodunda, artık maç kopmuş gitmiş, o hala dönmüş bench’deki oyunculara gördüğü yanlışları anlatıyor. Hala kendini parçalıyor. Ben ona sonuna kadar inanıyorum. Onun gittiği gün Fenerbahce Ülker benim için biter. O var diye kombine aldım, o var diye bu siteyi kurdum ve yazı yazıyorum, o var diye futboldan bile koptum. Onun gittiği gün herşey biter. Taraftar küser, Ülker küser, yönetim küser.

 

Lütfen sabır. Lütfen destek. Bu şansı bir kez daha bulamayız.

Ayrıca Göz Atabilirsiniz

article-image
Euroleauge

Bu Haftaki Rakibimiz Turow Analizi

Kendi sahamızda galibiyetle başladığımız Milano maçından sonra , ikinci hafta maçında Polonya deplasmanına gidiyoruz. Aslında başlangıç için en avantajlı fikstüre sahip olduğumuz söylenebilir. İlk deplasman maçı için en kabul edilebilir rakibe gidiyoruz. Grubun ne…

2 Yorumlar
 1. Ferdi Canbolat 4 sene önce
  Yanıtla

  Real Madrid karşısında 20 yaşından küçük Cedi, Furkan ve Emircan’ı oynatıp Türk Basketboluna değer katan Ivkovic’in olduğu ülkede, bence Obradovic rahatlıkla eleştirilebilir!

  • okanbaytin 4 sene önce
   Yanıtla

   Ivkovic’i takdir etmemek mümkün değil, geldiği günden beri gençleri mümkün olduğu kadar çok oynatıyor. Ancak geçen sene daha gelir gelmez birçok maçta Kenan’ı ilk beş başlatıp takımın birinci pg’ı konumuna getiren Obradovicti. Bu sene de fazlasıyla şans veriyor. Ancak şu farkın altını çizmek lazım. Ivkovic’in elinde başka kısa oyuncu yok. Perperoglou ve Janning haricinde sadece Cedi ve Furkan var. Mecburen süre alıyorlar, ancak onlar da bu sürenin hakkını veriyorlar. Acaba Birkan ve Cenk şu an sağlıklı olsalardı Cedi ve Furkan bu kadar süre alabilir miydi sorgulamak lazım. Çift taraflı kazanç oldu sonuçta, Cedi ve Furkan şans buldular ve bu şansı iyi değerlendirdiler. Umarım bu ve benzeri olayları tüm Türk takımlarında görebiliriz.

Yorum Yap

Your email address will not be published.